Lygintuvai. Kaip išsirinkti tinkamą?

Liaudies patarlę: „Pagal drabužį sutinka, pagal protą palydi“ galima taikyti visais gyvenimo atvejais. Švarūs, tvarkingi, idealiai išlyginti rūbai išties daro žmogų patrauklų ir pasitikinti savimi. Tačiau norint turėti nepriekaištingai atrodančius rūbus, reikia jais tinkamai pasirūpinti. Ir čia svarbios ne tik skalbimo priemonės. Būtinas ir geras lygintuvas, kad lyginimas netaptų varginančia veikla. Sutikite, nėra smagu, kai lygintuvas lėtai įkaista ar prilimpa lyginamas audinys. Kad taip nenutiktų, būtina atidžiai panagrinėti prietaiso aprašymą ir atkreipti dėmesį į esminius dalykus.

Lygintuvo padas

Vienas iš svarbiausių kriterijų, renkantis lygintuvą – padas. Nors kiekvienas jis padarytas iš nerūdijančio plieno, skiriasi apdailos medžiagos.

Aliuminis – pats pigiausias ir jau beveik nebegaminamas, nes neturi paklausos. Iš šios medžiagos padarytas lygintuvo padas sunkiai slysta rūbo paviršiumi ir gali prikibti prie lyginamo audinio.

Nerūdijančio plieno  padas tolygiai paskirsto šilumą, lengvai slysta rūbo paviršiumi, tačiau lyginant šalia sagų at užtrauktukų reikėtų būti atidiems – tokie lygintuvai gali braižytis.

Neblogas variantas - tefloninė lygintuvo pado danga. Tik reikėtų būti atidiems, jei lyginsite sintetinių audinių rūbus, mat nuo karščio prie pado gali prilipti rūbo dalelių. Jų nenuvalius, kai lygintuvas atvės, lengva sugadinti kitą audinį.

Lygintuvai, kurių pado paviršius keramikinis – patys populiariausi. Jie greit įkaista, šilumą paskirsto tolygiai, nelimpa prie lyginamų paviršių, ilgai nesusibraižo.

Garų srovė

Išsirinkus lygintuvo padą, būtina atkreipti dėmesį į garo funkciją. Jos dėka lyginimas taps daug greitesnis ir efektyvesnis. Garavimo intensyvumas, arba kitaip garo srautas, parodo, kiek gramų vandens per minutę lygintuvas išgarina. Dažniausias garinimo intensyvumas 20-30g/min. Tačiau daugelis lygintuvų turi vadinamąjį „garo smūgį“, kai garinimas padidėja iki 60-100g/min.

Ne ką mažiau svarbus ir garo skylučių išdėstytmas. Geriausia, jei jos eina per visą lygintuvo padą, ne tik priekyje. Lygintuvo vandens talpa taip pat svarbi garo funkcijos kokybei. Kuo ji didesnė, tuo ilgiau galėsite lyginti garo pagalba. Standartinė vandens talpa apie 200-250ml., tačiau būna ir didesnių apie 350-400 ml.

 

 

Lygintuvo galia

Tai dar vienas svarbus niuansas, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį renkantis. Rekomenduojama pirkti lygintuvą, kurio galia didesnė. Tokie lygintuvai daug greičiau įkaista. Garo funkcija taip pat efektyvesnė. Populiariausi lygintuvai tokie, kurių galia 2300-2400 W.

Priežiūra

Kaip ir kiekvienam daiktui, lygintuvams taip pat reikalinga priežiūra. Bene didžiausias jų priešas – kalkės. Jos gadina lygintuvą bei apsunkina garų išsiveržimą. Tad norint kuo ilgiau džiaugtis kokybišku lyginimu, būtina žinoti kelias pagrindines taisykles:

ü  Rinkitės lygintuvą, kuris turi išsivalymo nuo kalkių funkciją.

ü  Lyginant būtinai naudokite švarų, filtruotą arba virintą vandenį.